100 aastat ajas tagasi

3.veebruaril rändas kogu koolipere, ka algklasside õpilased, ajas 100 aastat tagasi.
Hommikul täitus koolimaja rõõmsate laste ja õpetajatega, kes olid justkui sajanditagusest albumist välja astunud. Tüdrukutel pikad tumedad seelikud, pitsilised valged kraed, suursugused õuedaamide kleidid ja uhked peakatted, tagasihoidlikumad talukleidid ja kalossid –  uhke ja tõetruu vaatepilt! Ja poisid – triiksärkides ja pintsakutes, sõdurivormis ja vuntsidega … vaata ja imesta!
Päev algas klassis, kus räägiti Tartu rahulepingu tähtsusest, vaadati sellekohaseid filme ja arutati elu üle 100 aastat tagasi. Peatselt kogunesime spordihoonesse, kus lahendasime ristsõna, tantsisime ja mängisime nii nagu lapsed 100 aastat tagasi. Mäng on väikese inimese töö. Ei mingeid telefone ega internetti.
Tühi kott ei seisa püsti ja tühja kõhuga laps ka. Sööklas ootas meid sõdurisupp, imeliselt maitsev soolapekk, küüslauk ja marjadega hapupiimajook.
Päeva lõpetasime jälle oma klassis meisterdades ja joonistades.

„Onju, et  järgmisel aastal on ka selline päev?“ – sellist küsimust kuuldes ei pea vist pikemalt mõtlema, kas lastele meeldis.

Aitäh klassiõpetajatele päeva läbiviimise eest! Aitäh ka õpetaja Terje ja huvijuht Kervin!

Pille Möll, klassiõpetaja