Reedel, 19. jaanuaril toimus 10. klassi „Inimese anatoomia ja füsioloogia“ kursuse ning 11. ja 12. klasside loovuse mooduli õpilastele õppepäev pealinnas.
Esmalt külastasid kõik Tallinna botaanikaaeda. Seal sai tutvuda põnevate taimedega ja Eesti Keraamikute Liidu aastanäitusega „Juured“. Botaanikaaeda tutvustasid ja taimede omadustest ning tähtsusest rääkisid meile giidid. Eriti huvitav oli kuulata Urmas Laansoo pajatusi. Edasi siirdusid loovuse mooduli õpilased Kadriorgu ja 10 . klassi õpilased Eesti Tervishoiu Muuseumi.
Loovuse mooduli õpilased, kellel on praegu käimas joonistamise- ja maalikursus, tutvusid Kadrioru keiserliku suveresidentsiga ja analüüsisid maalikunsti Poolast pärit ligi 40 maneristliku teose kaudu, mis on maalitud 16. – 17. sajandil Madalmaade meistrite poolt. Õpilased said maalide kaudu teada, et maneristliku kunsti keskseks stiilitunnuseks on kunstipärasus ja teatraalsus. Selle aja kunst on seotud õukonnakultuuriga, mida iseloomustas huvi kurioosumite, erootika ja elegantse luksuse vastu.
Eesti Tervishoiu Muuseumis toimus töö gruppidena. Esimene grupp siirdus giidi juhendamisel muuseumiga tutvuma. Teine grupp alustas oma tööd laboritunniga „Kuidas töötab minu süda?“ Igaüks sai uurida oma südame tööd, mõõta ja vaadata oma EKG-d ning võrrelda seda rühmakaaslaste tulemustega. Lisaks mõõtsime vererõhku ja käte jõudu. Siis toimus gruppide vahetus, esimene grupp siirdus töötuppa ja teine muuseumituurile.
Aeg möödus kiiresti, päev oli pikk ja väsitav, kuid tore ja hariv.
Õpetajad Ave Kruusmaa ja Celia Hirmo