Uurimuslik õpe on lähenemine, kus õppija on aktiivne osaline. Õpilasi suunatakse küsima, uurima, katsetama ja järeldusi tegema – just nagu teadlased päriselus.
Aprillikuus oli 3.b klassi õpilastel võimalus külastada Uue-Kahrusoo talu. See oli tore väljasõit, kus õpilased said ise avastada, uurida ning teha järeldusi. Vahetu suhtlemine loomadega aitas lastel mõista nende käitumist, vajadusi ja eripärasid.
Õppepäeval tutvusid õpilased Eesti tõugu hobustega, kitsedega, erinevat tõugu kanadega ja Uus-Meremaa punast tõugu jänestega ning Meini kassidega. Õpilastel oli võimalus jälgida loomade igapäevaelu ja kuulda nende kohta huvitavaid fakte.
Üks päeva põnevamaid hetki oli kindlasti see, kui õpilased said panna haudemunad inkubaatorisse. Meile räägiti, mis juhtub muna sees 21 päeva jooksul, ning nüüd ootame kõik suure põnevusega, mitmest munast tibud kooruvad.
Õppepäev andis lastele väärtuslikke teadmisi nii loomade pidamisest, nende vajadustest kui ka vastutusest, mis kaasneb elusolendite eest hoolitsemisega.
Suur aitäh Kaisa emale ja vanaemale, kes meid vastu võtsid, jagasid oma teadmisi ja avasid ukse ühe väga olulise teema juurde – hoolimine ja vastutus kõige elava eest. Samuti täname südamest Kaisa ema, Siimoni ema, Rebeca Lore isa ja Edwardi isa, kes aitasid transpordiga ning toetasid meie ettevõtmist!
See päev jäi kõigile meelde kui õppimise hetk, kus teooria ja praktika põimusid üheks meeldejäävaks kogemuseks.
3.b klassi õpilased ja õpetaja Tiie