6. detsembri hommikul sõitsime Tartusse, et osaleda TÜ Jõululabori tegevustes. Enne laborisse minekut tuli selga panna valge kittel ja jaguneda kahekaupa rühmadesse. Päev algas keemia tunniga, kus oli ülesandeks valmistada poetoodangust (~28 sekundit) kauem põlev säraküünal. Oluline oli kuulata juhiseid, kaaluda ja segada aineid ning vaja läks ka osavaid käsi. Enda valmistatud küünalde võidusäristamisel tuli võitjaks Martti Koppel, kelle valmistatud küünal põles koguni 85 sekundit.
Järgnes füüsika tund, kus ülesandeks oli välja selgitada, kas on võimalik peita klaasist jõuluehe ära nii, et see on kõigi silme all, aga ometi nähtamatu. Neile küsimustele vastamiseks tuli Uurimislabori jõuluprogrammis appi võtta nii keemia, füüsika kui matemaatika ning kasutada järgmisi märksõnu: valgus, laser, valguse murdumine, langemis-, murdumis- ja väljumisnurk, nurkade mõõtmine, mall, murdumisnäitaja. Parima tulemuse saavutasid Laura Pirnipuu ja Eva-Lotta Elmeti duo.
Viimase ülesandena tuli arvutis vastata jõuluviktoriini küsimustele. Edukalt vastas Kirke Saar koos Markus Pungaiga. Koolipäeva lõpus saime jälgida tunnipikkust köitvat ja õpetlikku teadusetendust „Valgus ja värvid“, mille töötasid välja ja viivad läbi TÜ noored keemikud.
Lõpuks ootas meid EscapeTartu. Sõpruskonnad said endale valida meelepärase põgenemistoa. Paremat meeskonnatööd ja loovust näitasid Vangla ja Pangaröövi valinud rühmad, kel õnnestus ettenähtud ajaga ülesanne täita.
Oli tore ning väljakutseid pakkuv koolipäev
Kerri Rauk, 8.b klassijuhataja